Martina Balzarová - fotografka, potápěčka a bioložkaenglish version

Výstavy

Vietnam


Jižní Vietnam mne doslova uchvátil a to nejen svým překvapivě bohatým podmořským životem, ale i historií. Ve Vietnamu je komunistický režim, ale v zemi s více jak 86 miliony obyvatel se ke komunismu hlási jen asi 2 miliony.

Podmořský svět Vietnamu je plný unikátních převvážně drobných organismů jako jsou krevety či nahožábří plži. Bohužel místní korálové útesy velmi trpí zdejšími drastickými technikami lovu- kyanidem nebo dynamitem.

Národní parky ve Vietnamu jsou opravdu překrásné. Bohaté tropické lesy i korálové útesy. Národní park Nam Cat Tien je od roku 2002 na seznamu UNESCO, žije zde mimo jiné vzácný nosorožec jávský a siamský krokodýl.

Krajina byla v době války se Spojenými státy velmi zdevastovaná což je na některých místech patrné jako například krátery od bomb. Nicméně příroda se vzpamatovala a dnes tu po hrůzné historii zůstaly jen věci v muzeích.

Ve vesnici Cu Chi existuje sít více jak 200km dlouhých tunelů, ve kterých se místní obyvatelé skrývali a zdorovali Američanům.

Ho Chi Minovo město neboli Saigon je největší město ve Vietnamu s přibližně 10 miliony obyvatel. Delta řeky Devíti draků (Mekong) poskytuje celému Jižnímu Vietnamu dostatek obživy a lidé jsou zde plní optimismu a veselí.

Souostroví Con Dao je přibližně 200km vzdálené od pobřeží a totálně izolované. Právě proto hostí několik endemických druhů ve zdejších pralesech. V minulosti celé soustroví sloužilo jako obrovská věznice od dob francouzské kolonizace až do roku 1975- jsou zde nechvalně známé Tygří klece pro politické vězně.

Přibližná délka přednášky: 1h 30min

V případě zájmu o uspořádání přednášky mne prosím kontaktujte na: martina@balzarova.cz, tel. 728 019 411.

Více fotografií v Galerie- Cestování- Vietnam
 

zpět