Martina Balzarová - fotografka, potápěčka a bioložkaenglish version

Aktuality

Úžasný svět za potápěčskou maskou

3-1-2005
3.1. - 23.3. 2005 Gymnázium Teplice, budova A - přízemí
Jedná se o autorskou výstavu podvodních fotografií studentky 3. ročníku Teplického gymnázia Martiny Balzarové a je to výběr z fotografické činnosti, zejména pod hladinou Rudého moře. Autorka získala za své fotografie již několik významných cen na fotografických soutěžích. Fotografie zobrazují podmořský život v přirozeném prostředí, vzájemné soužití mořských živočichů a vliv činnosti člověka na křehkou rovnováhu přírody doplněné zajímavými informacemi o jejich životě.
V průběhu výstavy, která trvá od 3.1. do 23.3.2005, budou probíhat v budově Teplického gymnázia různé doprovodné akce a besedy se zajímavými lidmi s promítáním filmů s podvodní tématikou. Na besedu přiveze svůj nový film o velrybách „Tanec modrých andělů“ představit také Steve L. Lichtag. Tento film je obrazovou básní o velrybách žijících v Karibském moři, o jejich síle, vitalitě, jedinečnosti. Unikátní záběry oslavují svět, život a krásu těchto velkých savců. Jeho zajímavé a poutavé vyprávění o žralocích, velrybách a jiné osobní zážitky z natáčení pod hladinou moří si určitě nenechte ujít.

Další akce na které se můžete těšit: filmy a foto o kosatkách a lachtanech, o žralocích nebo o tom, co se skrývá pod hladinou Barbory.

V rámci výstavy budete mít také příležitost zdarma si osobně vyzkoušet potápění s přístrojem v bazénu pod dohledem potápěčských instruktorů.

Informace a termíny konání jednotlivých akcí budou včas vyvěšeny na informační tabuli v přízemí Teplického gymnázia a budou umístěny na internetových stránkách www.gymtce.cz

Rádi bychom vás tímto pozvali nejen na výstavu fotografii ale i na ostatní pořádané akce.

Poděkování:
Chtěla bych na tomto místě poděkovat p. řediteli Bergmanovi a vedení Teplického gymnázia za možnost uspořádat tuto výstavu a profesorům- p. prof. Mrvové, Šimkové, Benešové a Bálkové za pomoc při organizaci výstavy.

Poděkování patří též potápěčskému centru Seamaster Teplice za podporu a organizaci doprovodných akcí, p. Martinovi Pospíšilovi za výrobu plakátů a hlavně firmě Fotostar, která výstavu významně podpořila zpracováním a výrobou vystavených fotografii.

Všem ještě jednou děkuji
Martina Balzarová

Plánované akce konané při příležitosti výstavy podvodní fotografie na Teplickém gymnáziu.
Besedy, přednášky o potápění, potápěčích, krásách podvodního světa a o tajemných potopených vracích pod hladinou moří. Promítání filmů s podvodní tématikou a zajímavé vyprávění jejich tvůrců. Vše bude probíhat v prostorách Teplického gymnázia.

Steve L.Lichtag
Potápěč a světově uznávaný tvůrce filmů s podmořskou tématikou. Jeho filmy získávají mnohá ocenění. Představí nám svůj nový film o velrybách a film o velkém bílém žraloku. Jeho vyprávění o tom, jak film vznikal a co vše kolem natáčení probíhalo je vždy velice zajímavé a zábavné.

Seamaster potápěčské centrum.
Beseda s instruktorem potápění, projekce filmu Království štik a zajímavé vyprávění o tom, co se skrývá pod hladinou v zatopeném lomu Barbora. Promítání krátkých filmů z akcí potápěčského centra v Teplicích, potápění se žraloky, filmy o kosatkách a lachtanech a další zajímavosti.

Jak se stát potápěčem.
Beseda s instruktorem potápění z Teplické školy potápění Seamaster. Ukázka potápěčské výstroje, informace co vše je třeba, abychom mohli bezpečně objevovat tajemství hlubin. Film o potápění.

Pojďme se potápět.
Sobotní dopoledne v bazénu, kde si zájemci mohou vyzkoušet potápění s přístrojem s instruktáží a pod dohledem instruktorů (koná se v plaveckém bazénu v Litvínově).

Konkrétní informace, termíny a místo konání jednotlivých akcí budou včas zveřejněny na informační tabuli v Teplickém gymnáziu a na internetových stránkách www.gymtce.cz
zpět