Martina Balzarová - fotografka, potápěčka a bioložkaenglish version

Aktuality

Přednášky v Pelhřimově

27-10-2012
2. listopadu 2012 přednáším sérii přednášek pro žáky a studenty několika škol v Pelhřimově.

Od 17h přednáším pro veřejnost o mém pobytu a potápění na ostrově Sulawesi (Celebes) v Indonésii. Městská knihovna Pelhřimov- hudební oddělení.

Úžasný podmořský svět severních Sulawesi*b
Ostrov Sulawesi neboli Celebes je součástí státu Indonésie a tvarem prý připomíná orchidej. Už jenom tento netypický tvar je příslibem, že tento ostrov je jedinečný. Naleznete zde velké množství endemických druhů rostlin i živočichů. Je domovem např. zvláštního prasete babirusi či černých makaků. Největším lákadlem v pralese ale je drobný primát nártoun (Tarsius spektrum) živící se hmyzem. Roku 1997 zde byl objeven nový druh latimérie na místním tržišti- Latimérie celebeská (Latimeria menadoensis).

Sulawesi jsou tzv. Mekkou potápěčů a zdejší podmořský svět je opravdu jedinečný na celém světě. Najdeme tu chobotnici imitátorku, nejmenší mořské koníčky mořské hady, na světě, nejjedovatější chobotnici na světě a spoustu dalších unikátních tvorů. Národní park Bunaken skýtá překrásné scenérie a je místem hlavně pro proudové potápění. Druhým a nejlepším místem potápění na světě je úžina Lembeh- neboli království příšerek. To co najdete pod vodou zde vám vyrazí dech a budete překvapeni jaké příšerky tu na vás číhají.


Městská knihovna Pelhřimov

zpět