Martina Balzarová - fotografka, potápěčka a bioložkaenglish version

Aktuality

Den Austrálie, Oceánie a Antarktidy

2-5-2012
ZŠ Dukelská Strakonice, Dukelská 166, 386 01 Strakonice

www.dukelska.strakonice.cz

Ve čtvrtek 3.května proběhne v naší škole DEN AUSTRÁLIE, OCEÁNIE A ANTARKTIDY. Děti se nebudou učit podle rozvrhu, ale budou mít speciální program. Žáci 1.stupně uvidí pohádku, zúčastní se besedy o Austrálii, kterou povede Mgr.J.Rybáček, zatancují si havajské tance, budou soutěžit v hodu míčkem do klokaní kapsy, v klokaních skocích a ve vystřihování ovcí. Žáci 2.stupně se zúčastní besedy Podmořská setkávání, kterou povede M.Balzarová. Dále si budou moci vybrat z nabídky těchto besed a prezentací: Austrálie křížem krážem - Mgr. E.Křivancová, Nový Zéland - Mgr.V.Křešnička, Vše o krokodýlech - Ing.M.Procházka, Minikurz potápění - E.Lánová, J.Němec - Historie mořeplavby, B.Plačková - Uluru a NP Kata Tjuta, A. Gorická a A. Rysulová - Samoa, J.Zádamský - Šalamounovy ostrovy a A.Knížková - Hra o poklad. Pro ty, kteří si z besed nevyberou, máme další možnosti: plstění vlny, rentgenová malba, tance hula hula, touch rugby a přežití v extrémních podmínkách. Proběhne také zeměpisná soutěž a připravují se i australské noviny.

Akci připravují a organizují žáci 9.B. Během Dne navštíví žáky 1. a 2.stupně s informacemi o naší nové adopci. Adopce JOSHUI totiž skončila, žák už ve studiu nepokračuje. V tomto týdnu vyberou žáci 9.tříd nové dítě s těžkým osudem a chutí se učit a my budeme s vaší pomocí přispívat na jeho studium a pomáhat mu.

Zároveň bude DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, na kterém Vás, rodiče našich žáků, rádi přivítáme. Kromě nabízeného programu, můžete i Vy ochutnat zelený čaj, havajskou kávu a lamingtony a také svými hlasy podpořit nejlépe vyzdobené třídy 1. a 2.stupně. Mgr. Dagmar Frühaufová

Kompletní program

zpět