Martina Balzarová - fotografka, potápěčka a bioložkaenglish version

Aktuality

Ostrov Koření Zanzibar - Červen 2011

27-2-2011
Termín: 20.6. - 30.6. 2011

Uzávěrka přihlášek: 20.3. 2011

Cena: 45 000 Kč


Cena zahrnuje:
Letenku Praha- Dar es Salaam-Zanzibar- Praha, ubytování 10 nocí se snídaní, potápění 10 ponorů.

Cena nezahrnuje:
Vízum 50 USD k vyřízení na letišti po příletu, pojištění léčebných výloh, odletovou taxu 38,-USD

Zanzibar je ideálním místem dovolené pro rodiny s dětmi i pro nepotápěče

Zanzibar je velmi oblíbený ostrov, leží v Indickém oceánu při východním pobřeží Afriky, 6 ° jižně od rovníku. Ostrov je součástí Tanzánie, jejímž hlavním městem je Dar es Salaam. Zanzibar se skládá z hlavního ostrova Unguja, ostrova Pemba a několika malých okolních ostrůvků. Rozloha celého souostroví je 2.332 km2. Na ostrovech dominuje svahilská kultura, která byla utvářena původní africkou kmenovou kulturou a ovlivňována perskými, arabskými a indickými přistěhovalci, většinou obchodníky, kteří sem zavítali, jako první cizinci. Moderní historie se datuje od příjezdu prvních portugalských a britských obchodníků. Jako první Evropan připlul na Zanzibar portugalský mořeplavec Vasco da Gama, který přistál na jeho východním pobřeží při obchodní cestě do Indie v roce 1499. První britská loď – Edward Bonaventure – vedená kapitánem Jamesem Lancesterem, připlula na Zanzibar roku 1592. Od těchto dob se Zanzibar stal důležitým obchodním místem, odkud se vyváželo především koření a látky.

Dnes je ostrov stále více oblíbenou turistickou destinací, a to hlavně díky nádherným bílým plážím, velmi zachovalému podmořskému světu a nádherné přírodě v nitru ostrova. Přímo v přístavu Zanzibaru můžeme obdivovat starou čtvrť, tzv. Stone Town, který byl vyhlášen světovou památkou UNESCO a kde najdeme typické úzké křivolaké uličky, staré mešity, arabské paláce, stará tržiště, kde byli dříve nabízeni otroci, zdobné katedrály a historickou pevnost, která dodnes připomíná historii ostrova. V neposlední řadě doporučujeme navštívit tržiště, kde je nabízeno mnoho druhů koření, jehož vůně se nese celým ostrovem.

Mimo potápění na lokalitách kolem Zanzibaru je v případě zájmu možné zorganizovat 3 a více denní potápěčské safari na vyhlášené lokality u ostrova Pemba nebo Mafia.

Popis hotelu
Stylový menší hotel s pouhými 32 prostornými pokoji s rodinnou atmosférou leží ve středisku Nungwi, 60 min. jízdy od letiště. Hotel Langi Langi dýchá pravou africkou atmosférou a společné prostory jsou vybaveny pravými starožitnostmi z dob vlády sultánů.Restaurace, bar, bazén, lehátka u bazénu, internet, směnárna. Za poplatek: prádelna, masáže.
Partnerská potápěčská základna 3 min pěšky po pláži

Vybavení pokojů koupelna s WC, individuálně nastavitelná klimatizace, stropní ventilátor, moskytiéra, telefon, trezor (zdarma), lednička, vysoušeč vlasů k zapůjčení v recepci, terasa.

Stravování snídaně formou bufetu, za příplatek polopenze nebo plná penze.
Hotel dává prostor zejména výborné svahilské kuchyni a místním specialitám.

Pokud by jste měli zájem o africké safari po národních parcích divoké Tanzánie s následným pobytem na Zanzibaru bude odlet o týden dříve. Nutná rezervace předem. Orientační cena safari 35 000,-kč až 55 000,-kč dle zvoleného itineráře.

Tanzánie
Sjednocená republika Tanzánie je státem ve středu východní Afriky, který hraničí s Keňou a Ugandou na severu, Rwandou, Burundi a Demokratickou republikou Kongo na západě a Zambií, Malawi a Mozambikem na jihu. Východní hranici tvoří Indický oceán. Název Tanzánie vznikl v roce 1964 po sjednocení dvou samostatných států - Tanganiky a Zanzibaru.

Tanzanie je pravděpodobně jeden ze států s nejstarším souvislým osídlením lidskou populací. Stáří fosilních zbytků prehistorického člověka a humanoidních druhů se odhadují na více než 2 milióny let.
Tanzánie je hornatou zemí ve své severovýchodní části, kde se nachází i Kilimanžáro - nejvyšší hora Afriky. Na severu a západě země je oblast velkých jezer s Viktoriiným jezerem (nejrozsáhlejší jezero Afriky) a jezerem Tanganyika(nejhlubší jezero Afriky s řadou endemických druhů ryb). V centrální Tanzánii se rozkládá rozsáhlá náhorní plošina s velkými plochami orné půdy. Nedozírné pláně plné typické africké zvěře jsou obrázkem většiny tanzanských národních parků. Vždyť právě tady byly natočeny některé z nejznámějších filmů o africké přírodě. Mezi parky, o kterých slyšel asi každý, kdo někdy snil o Africe, patří třeba Serengeti nebo Ngorongoro. Je prakticky zaručeno, že návštěvník těchto parků uvidí stáda pasoucích se antilop, žirafy, slony, lvy a další velké savce patřící do filmů o Africe.

Tanzanské národní parky ale nejsou jen savany – patří mezi ně i nejvyšší hora Afriky – Kilimandžáro se svou unikátní flórou tolik se lišící právě od flóry savan všude kolem. Za návštěvu rozhodně stojí i jezera tzv. Velké příkopové propadliny, kde kromě velikých jezer (např. Viktoriino) můžeme navštívit i menší slaná nebo kamencová jezera s nespočetnými hejny plameňáků.

Dalším a určitě neméně důležitým faktem mluvícím pro návštěvu právě Tanzanie je to, že příroda tady není zatím tolik komerční jako třeba v sousední Keni. Návštěvník zde vidí víc přírody a méně lidí.
Hlavním městem země s 41 milióny obyvatel je Dar es Salaam, který má 2,5 miliónu obyvatel. Oficiálním jazykem je svahilština. Dominantou horský masiv Kilimandžáro s nejvyšší horou celé Afriky Kilimandžáro (5895 m n. m.). Hora je obklopena třemi největšími jezery na kontinentu: Viktoriino - druhé největší sladkovodní jezero na světě, Tanganjika - s hloubkou 1470 m druhé nejhlubší na světě, a Malawi. Četné zastoupení zde mají národní parky, známé především možností safari, mezi které můžeme uvést Národní park Serengeti, Tarangire Lake Manyara nebo Kitulo a Rubondo Island. Nejčastějším krajinným rázem jsou savany, horské stepi a místy tropické lesy.

classicreplicas.co.uk


thereplicas.co.uk


Přihlášky: kamil@seawaydiving.cz, 776 267 601
Další informace naleznete také na uvedeném odkazu


Fotografie a video z cesty na Zanzibar na přelomu ledna/února 2011 najdete v Galerii - sekce Cestování a Videogalerie.

Seaway diving- Zanzibar

zpět